Pomoc w sprzedaży choinek

Tu Choinki jako jeden z największych producentów choinek w Polsce oraz Europie, dba o to, aby każdy z Państwa był zadowolony z naszej obsługi oraz z przyjemnością powrócił do nas w przyszłości.

Wiemy, że to co robimy, ma wpływ na otaczającą nas rzeczywistość, którą chcemy zmieniać na lepsze. Dlatego ważne jest dla nas dobro klientów, dostawców i pracowników.

Wspieramy tych wszystkich, którzy dają coś od siebie i mamy grono stabilnych odbiorców, które z roku na rok się powiększa. Klienci obdarzyli nas zaufaniem, gdyż cieszymy się opinią solidnego partnera, a jodły i świerki ze szkółki TuChoinki.pl bardzo wysoką jakością.

Wszystkim, którzy z nami współpracują pomagamy w przygotowaniu Punktów Handlowych. Dzielimy się wiedzą, którą zdobyliśmy przez lata ciężkiej pracy.

Co zawiera nasza pomoc?

  • Dobór odpowiedniej lokalizacji (ma to największy wpływ na sprzedaż).
  • Przygotowanie Punktów Handlowych.
  • Dostosowanie asortymentu do możliwości klientów o różnej zasobności portfela – choinki tańsze jak i droższe.
  • Towarujemy punkty tak, żeby zaspokoić klientów mających różne wymagania co do wysokości, gęstości i szerokości drzewek.
  • Pomagamy w wyposażeniu punktów Handlowych w choinki, stojaki, siatki oraz tuby do pakowania choinek.
  • Wiemy w jaki sposób zwiększyć sprzedaż i pomagamy w tym wszystkim naszym klientom w czasie współpracy.

Sprzedaż choinek – poradnik

1. Jak rozpocząć legalną sprzedaż choinek na święta?

Jeżeli sprzedaż ma odbywać się w obrębie pasa drogowego, sprzedawca powinien wystąpić do Urzędu Miasta lub Urzędu Gminy o pozwolenie na zajęcie pasa drogowego. Konieczne będzie uiszczanie opłaty za korzystanie z udostępnionej przestrzeni.

Jeżeli sprzedawca nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej, powinien zgłosić jej rozpoczęcie i pamiętać o zawieszeniu działalności gospodarczej wraz z końcem sezonu sprzedażowego. Sprzedawca powinien także posiadać zaświadczenie o pochodzeniu choinek z legalnej plantacji.

2. Jakie predyspozycje powinien mieć sprzedawca choinek?

Osoby, które bezpośrednio zajmują się sprzedażą choinek, powinny nastawić się na niełatwą, wielogodzinną pracę. Sprzedaż odbywa się na otwartej przestrzeni i wiąże się z wysiłkiem fizycznym – z pakowaniem i przenoszeniem choinek. Sprzedawcy muszą się też liczyć się z niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

3. Kiedy zamówić drzewka?

Pierwsze dni grudnia to czas, kiedy najlepiej sprzedają się odporne na przechowywanie, choinki w donicy. Choinka na święta w donicy może stać w chłodzie nawet kilka tygodni, po czym wnosi się ją do domu. Choinki cięte natomiast najlepiej sprzedają się tuż przed świętami.

4. Jakie choinki są najpopularniejsze?

Wśród najchętniej wybieranych gatunków od lat znajduje się jodła kaukaska, świerk kłujący i świerk pospolity. Drzewka te są najpopularniejsze z uwagi na ich regularne kształty i intensywne zabarwienie.

5. W jaki sposób choinki są transportowane do Punktu Handlowego?

Choinki pakujemy w siatki ochronne i przygotowujemy do transportu. Umieszczamy je na palecie. Transportem zajmuje się zamawiający lub nasza firma. W przypadku zamówień tirowych – transport jest gratis. Możliwy jest też odbiór osobisty w miejscowości Nowe Opole lub Siedlce.

6. Jak sprawdzić cenę planowanego zamówienia?

Aby uzyskać informacje o cenie choinek, wystarczy wypełnić formularz na naszej stronie: napisać wybrany rodzaj i liczbę choinek. Podanie danych kontaktowych umożliwia wygenerowanie cennika, który prześlemy na Państwa adres e-mail. Oczywiście nie jest to jednoznaczne ze złożeniem zamówienia.

7. Jakie akcesoria są niezbędne przy sprzedaży choinek świątecznych?

Jeżeli sprzedają Państwo choinki świąteczne żywe hurt i detal wymaga specjalnych akcesoriów.

Tuba do pakowania choinek jest urządzeniem przeznaczonym do pakowania drzewek w rękaw siatkowy o średnicy 45 cm. Pakowanie choinki na miejscu sprzedaży jest szybkie i umożliwia sprawne przygotowanie choinki do transportu.

Siatka do pakowania choinek pozwala na ręczne pakowanie choinki. Jest bardzo silna i wytrzymała. Mechaniczny licznik stalowy ręczny do choinek umożliwia bezbłędne policzenie dużej liczby drzewek. Metalowe lub plastikowe stojaki są chętnie wybierane przez klientów, którzy kupują żywą choinkę po raz pierwszy.

Wszystkie wymienione produkty zakupią Państwo w naszej firmie.

8. W jaki sposób zróżnicować asortyment choinek?

Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że warto zaopatrzyć się w choinki najwyższej klasy. Jeżeli chodzi o jodłę kaukaską, będą to drzewka klasy PREMIUM. Jednak, aby zróżnicować ofertę pod kątem mniej zamożnych klientów, zalecamy wzbogacenie asortymentu o jodły klasy STANDARD lub jednej z 3 niższych klas jakościowych, czy klasy MARKET. Te ostatnie doskonale nadają się na różne akcje promocyjne. Ponadto warto oferować różne gatunki iglaków i nie koncentrować się na jednej odmianie. Oprócz jodły kaukaskiej polecamy też pozostałe gatunki choinek, na przykład świerk srebrny lub pospolity. By oferta była jak najbardziej zróżnicowana, zachęcamy też do zakupu drzewek o różnej wysokości i gęstości.

9. Czy nawiązując współpracę z firmą Tu Choinki, mogę liczyć na wsparcie?

Z chęcią dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem. Podpowiadamy jak zwiększyć sprzedaż i gdzie najlepiej zlokalizować Punkt Handlowy. Dążymy do tego, aby wszyscy odbiorcy i współpracownicy byli zadowoleni z naszej obsługi. Dbamy o partnerskie relacje, dzięki czemu zyskaliśmy wielu powracających klientów.

 

Call Now Button Call Now Button