Plantacja choinek

TuChoinki – profesjonalna plantacja choinek

Firma TuChoinki zajmuje się uprawą i dystrybucją choinek oraz drzew iglastych od 2006 roku. Nasze plantacje choinek zlokalizowane są wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego, a także poza granicami kraju, w Danii. W sumie obejmują one obecnie powierzchnię przeszło 1230 hektarów i z każdym rokiem są powiększane. Aby w każdym roku móc dostarczać Państwu najlepsze drzewka stawiamy na rozwój i jakość naszych choinek.

Dlatego oprócz bogatej oferty, olbrzymią wagę przywiązujemy także do jakości drzewek, które pochodzą z naszej plantacji choinek. Zarówno polscy, jak i zagraniczny odbiorcy naszych roślin cenią nas przede wszystkim właśnie za solidność, bardzo rygorystyczne podejście do klasyfikacji drzewek oraz rzadko spotykaną na tak dużą skalę dbałość o ich doskonałą kondycję.

 

Plantacja jodły kaukaskiej i różnych gatunków świerka

Nasza szkółka drzew iglastych skoncentrowana jest w szczególności wokół upraw świerków pospolitych, srebrnych oraz duńskich, a także jodeł kaukaskich oferowanych w wielu niejednolitych klasach, dopasowanych do preferencji naszych klientów.

Wysoka jakość, którą odznaczają się nasze drzewka, widoczna jest w przypadku każdego z wymienionych wcześniej gatunków. Dobrym tego przykładem może być plantacja świerka srebrnego, w ramach której każdą roślinę formuje się precyzyjnie tak, aby możliwe było wydatne podkreślenie gęstego poszycia, proporcjonalnej budowy oraz charakterystycznego, atrakcyjnego wizualnie posrebrzenia. Inwestycja nawet w pojedyncze, tak dobrze prezentujące się drzewko jest w stanie odmienić charakter całej okołodomowej przestrzeni. Podobnie sytuacja prezentuje się w odniesieniu do naszych świerków duńskich, które należą do najlepszych jakościowo drzewek iglastych. Cechują się one żywym, jasnozielonym kolorem igliwia, a także smukłym, pięknym i niezwykle proporcjonalnym kształtem.

Jeśli chodzi natomiast o świerki pospolite występujące na naszych plantacjach choinek, oprócz wysmuklonej, kształtnej, stożkowej budowy i gęstego igliwia, odznaczają się one również pełnym dostosowaniem do potrzeb klientów w zakresie swoich rozmiarów. W naturalnych warunkach ich pnie potrafią osiągać długość nawet 50 metrów, podczas gdy rośliny z naszej plantacji nie przekraczają wysokości 350 cm.

Plantacje jodeł kaukaskich TuChoinki oferują drzewka w różnych klasach, dopasowanych do budżetu klienta, w tym także w klasie PREMIUM, obejmującej wyłącznie choinki o idealnym, w pełni proporcjonalnym kształcie, gęstym i równomiernym na całej powierzchni igliwiu. Takie drzewka charakteryzują się też prostym pniem, zdrowym i naturalnym pędem wierzchołkowym oraz strukturą zupełnie pozbawioną skaz i jakichkolwiek zmian chorobowych.

 

W jaki sposób uzyskujemy wysoką jakość choinek na plantacjach?

U podstaw mocno wyśrubowanych norm jakościowych, które funkcjonują na naszych plantacjach jodeł kaukaskich i świerków znajdują się nasiona – zbierane na wysokości, ręcznymi metodami, ze skrupulatnie selekcjonowanych starych drzew. Kolejnym niezwykle ważnym czynnikiem wpływającym na osiągane przez nas efekty w uprawie choinek jest troska o efektywny rozwój sadzonek oraz realizowanie regularnych zabiegów pielęgnacyjnych podczas całego, wieloletniego procesu uprawy. Dzięki nim jesteśmy w stanie pozytywnie wpływać na smukłość i harmonijność drzew, kolor, ale też grubość ich igieł, a także ogólną gęstość posiadanego przez nie igliwia. Co warte dodatkowego podkreślenia cała pielęgnacja obecnych na naszych plantacjach choinek odbywa się przy użyciu w pełni naturalnych, bezpiecznych dla środowiska metod oraz w zrównoważonym, a przy tym także różnorodnym biologicznie ekosystemie.

 

szkółka choinek mazowieckie
Call Now Button Call Now Button