Jodła kaukaska – hurt

Jodła kaukaska, jodła Nordmanna (Abies nordmanniana (Steven) Spach) – gatunek drzew należący do rodziny sosnowatych. Występuje w Zachodniej Azji, w górach Kaukazu – w Turcji, Gruzji, Rosji i Azerbejdżanu.

Coraz powszechniej uprawiana w lasach lub sadzona jako drzewo parkowe także w innych rejonach Europy.

Jodła kaukaska jest to gatunek drzewa iglastego bardzo popularnego i cenionego w Europie Zachodniej. Jest to również idealne drzewko na choinkę bożonarodzeniową. W Polsce kupuje się blisko 20 mln takich iglaków rocznie. Dużym producentem w Europie jest Dania, gdzie uprawy jodły kaukaskiej mogą sięgnąć nawet 100 milionów jodeł rocznie. Do tego na eksport przeznaczanych jest blisko 12 milionów takich choinek.

Jeśli chodzi o charakterystykę i wygląd, to jest to gęste i wysokie drzewo o stożkowatym i rozłożystym pokroju. W pierwszych latach rozrostu choinka tama często koronę wąską, ale stożkowatą. Dopiero w odpowiednim wieku nabiera ona pełnego kształtu, bardziej prostego z widocznym spiczastym wierzchołkiem. Jodła kaukaska posiada zazwyczaj poziomo osadzone gałęzie w jej centralnej części. Im wyżej się kierujemy, tym gałązki są ukierunkowane ku górze. Naszą jodłę kaukaską oferujemy w sprzedaży hurtowej. Drzewka posiadają błyszczące igły w kolorze ciemnozielonym, od spodu igły charakteryzują się widocznymi dwoma paskami w kolorze srebrnym. Jodła kaukaska posiada na każdej gałązce igły, które ukierunkowane są ukośnie ku górze, zakrywając całą gałąź.

Jodła kaukaska hurt w donicy dostępna jest w naszej ofercie w donicy zarówno jak i cięta, drzewka te znajdują się w różnych wysokościach i klasach.

Jodła kaukaska w donicy
sprzedaż jodły kaukaskiej

Jodła kaukaska w donicy to bardzo popularna choinka na Boże Narodzenie, często pojawiająca się w domach w okresie świątecznym. Jest ceniona ze względu na wyjątkowy wygląd oraz miły zapach, jaki roztacza. Jej igły nie są kłujące oraz nie opadają – po wysuszeniu zostają na swoich miejscach przez dłuższy czas. Sprawują się więc świetnie w roli domowej choinki lub jako drzewko hodowane we wnętrzu mieszkania.

Jodła Kaukaska w Donicy Klasa Premium:

  • ładny, smukły, proporcjonalny, stożkowaty kształt,
  • równomierne i gęste poszycie.

Jodły Kaukaskie Donica Klasa Standard nie są tak gęste jak jodły klasy PRIMA, ale i tak posiadają proporcjonalną budowę i atrakcyjny wygląd.

Cena od 25 zł

Wysokość Ilość na palecie
60-80 cm 150
80-100 cm 100
100-120 cm 90
120-150 cm 70
Jodła kaukaska cięta klasa Premium
jodła bożonarodzeniowa

Jodły kaukaskie klasy PREMIUM charakteryzują się:

  • ładny, smukły, proporcjonalny, stożkowaty kształt,
  • równomierne i gęste ciemnozielone lub srebrno-zielone igliwie,
  • brak widocznych uszkodzeń oraz śladów chorób,
  • prosty pień oraz naturalny, zdrowy pęd wierzchołkowy.

PRIMA to jakość bez kompromisów!

Cena od 60 zł

Wysokość Ilość na palecie
150-175 cm 120
175-230 cm 80
200-250 cm 60
250-300 cm 45
Jodła kaukaska cięta klasa I
jodła kaukaska sprzedaż hurtowa

Jodły klasy I to ładne naturalne drzewka świąteczne! Idealne do każdego domu, w celu podkreśla wyjątkowej atmosfery świąt. Nie są tak gęste jak jodły klasy PRIMA, ale i tak posiadają proporcjonalną budowę i atrakcyjny wygląd. Dodatkowo charakteryzują się przyjemnym zapachem, przed co w całym domu roztaczać się będzie wspaniały aromat.

Cena od 50 zł

Wysokość Ilość na palecie
150-175 cm 120
175-230 cm 80
200-250 cm 60
250-300 cm 45
300-400 cm luzem
400-500 cm luzem
Jodła kaukaska cięta klasa II
jodła kaukaska 2 klasy

Jodły klasy II to typowe drzewka świąteczne. Szczególnie popularne w okresie świątecznym, jednak z powodzeniem mogą być hodowane niezależnie od pór roku. Są zdrowe i  proporcjonalne, ale mogą być rzadsze i słabiej wybarwione niż w klasie I.

Dobra jakość za rozsądną cenę.

Cena od 40 zł

Wysokość Ilość na palecie
150-175 cm 120
175-230 cm 90
200-250 cm 75
250-300 cm 50
300-400 cm luzem
400-500 cm luzem
Jodła kaukaska cięta klasa III
Jodła kaukaska (hurt) trzeciej klasy

Jodły klasy III przypominają choinki prosto z lasu. Czasem mają jedną stronę lepszą, a drugą gorszą, jednak po udekorowaniu prezentują się pięknie jako drzewko bożonarodzeniowe.

Najlepsza relacja ceny do jakości.

Cena od 25 zł

Wysokość Ilość na palecie
150-175 cm 140
175-230 cm 100
200-250 cm 75
250-300 cm 50
300-400 cm luzem
400-500 cm luzem

Jodła kaukaska hurt, jak wszystkie drzewka jest odpowiednio zapakowana w siatki ochronne i przygotowujemy do bezpiecznego transportu.

U nas liczy się jakość nie ilość!!

Jak przesadzić jodłę kaukaską?

Prowadzenie przydomowego ogrodu wiąże się z odpowiednim wyborem roślin oraz ich właściwą pielęgnacją. To z kolei wymaga stosownej wiedzy jak poradzić sobie z wymagającymi roślinami, aby nieświadomie im nie zaszkodzić. Szczególną opieką warto otoczyć iglaki, jak np. jodła kaukaska w donicy, która musi być odpowiednio traktowana ze względu na swoją wrażliwą naturę. Dotyczy to zwłaszcza kwestii jej przesadzania jodły kaukaskiej z donicy. Podpowiadamy, kiedy najlepiej to zrobić, aby nasza jodła kaukaska przyjęła się w nowym miejscu i nadal zachwycała pięknym, zimozielonym kolorem oraz wyglądem.

Jodła kaukaska – nie tylko drzewko bożonarodzeniowe

Jodła kaukaska hurt to gatunek drzewa, należący do rodziny sosnowatych. Charakteryzuje się ładnym, smukłym i stożkowatym kształtem. Ze względu na walory estetyczne jest też często wykorzystywana jako choinka bożonarodzeniowa. Jednakże jodła kaukaska to także iglak, który dobrze prezentuje się w przydomowym ogrodzie, niezależnie od pory roku. Dobrze znosi niskie temperatury, dlatego bez problemu można pozostawić ją w glebie na miesiące jesienno-zimowe. Bywają jednak sytuacje, gdy przesadzenie jodły jest konieczne, np. ze względu na położenie innych roślin czy elementów architektury, jak chociażby płotu. Warto w takiej sytuacji dowiedzieć się co należy zrobić, aby iglak dobrze zniósł „przeprowadziny” i niezmiennie zachwycał pięknym wyglądem.

Jodła kaukaska – kilka podstawowych zasad

Planowanie przesadzenia jodły kaukaskiej należy wykonać stosunkowo wcześnie, aby zdążyć przystosować roślinę do zmianę miejsca. Najlepszy czas na tego typu czynności to druga połowa sierpnia oraz wrzesień. Wtedy istnieje mniejsze ryzyko upałów, a temperatura powietrza pozwala na optymalne warunki do rozwoju. Aby korzenie jodły kaukaskiej jak najmniej ucierpiały podczas przesadzania, należy zastosować kilka prostych kroków, które pozwolą na ich ochronę. Pamiętajmy o obfitym podlaniu rośliny, żeby wrażliwe korzenie zbiły się w sobie i stwardniały. Następnie podkopuje się je oraz przycina na tyle, aby można było cały iglak przenieść z jak największą bryłą ziemi (oczywiście nie mamy takiej konieczności, jeśli przesadzana jest jodła kaukaska w donicy). Należy uważać, aby nie obsypać jej nadmiernie, ponieważ wtedy szanse na przyjęcie się korzeni znacznie maleją. Po przełożeniu jodły w nowe miejsce, należy zasypać bryłę żyzną ziemią oraz obficie podlać.

Dalsza pielęgnacja jodły kaukaskiej

Szczególna opieka jodły kaukaskiej nie kończy się wraz z jej przesadzeniem z donicy. Po zmianie miejsca wzrostu należy pamiętać o regularnym podlewaniu rośliny, aby zregenerować korzenie. Nie stosować żadnych nawozów, ponieważ może to podrażnić uszkodzone korzenie. Wszelkie odżywki można zastosować dopiero na wiosnę.

Call Now Button Call Now Button