Dlaczego warto wybrać żywą choinkę? 5 zalet posiadania żywej choinki

17 listopada, 2022

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a Ty zastanawiasz się, jaką choinkę wybrać do ozdoby swojego domu? Czy lepiej postawić na choinkę sztuczną, czy żywą? Dla nas wybór jest prosty. Dlaczego? Poznaj 5 zalet posiadania żywej choinki.

 1. Żywa choinka wprowadza wyjątkowy, świąteczny klimat

 2. Święta bez choinki to nie święta! Od wielu lat posiadanie świątecznego drzewka to tradycja. Jej dekorowanie jest okazją do świetnej zabawy i wspólnego spędzania czasu, co uwielbiają nie tylko najmłodsi domownicy. I choć można wybrać do tego celu sztuczne drzewko albo nowoczesne, wykonane z gałęzi, kątowników czy poukładanych książek, to nic tak nie doda świętom magii, uroku i wyjątkowej atmosfery jak żywa choinka.

 3. Efektowna dekoracja pomieszczenia

 4. Żywa choinka pięknie prezentuje się w każdym pomieszczeniu. Możesz wybierać spośród różnych wielkości czy gatunków i zdecydować się na taką, która zaspokoi Twoje potrzeby. Jeśli chcesz później przesadzić drzewko do własnego ogródka, wybierz żywą choinkę w donicy. Jeśli nie masz takiego zamiaru, postaw na żywą choinkę na pniu. Obie będą prezentowały się niezwykle elegancko, wystarczy, że udekorujesz je ulubionymi ozdobami i rozświetlisz lampkami.

 5. Zapach lasu w Twoim domu

 6. Żywa choinka w przeciwieństwie do jej sztucznego odpowiednika nie tylko pięknie wygląda, ale również pachnie. Jeśli w czasie świąt chcesz poczuć w swoim domu aromat lasu, to żywa choinka będzie świetnym rozwiązaniem. Dodatkowo jej zapach wykazuje właściwości zdrowotne.

  Naturalne olejki eteryczne wydzielane przez iglaki:

  • działają relaksująco i odprężająco (świerk),
  • wzmacniają odporność organizmu, udrażniają drogi oddechowe, a nawet łagodzą bóle reumatyczne (sosna),
  • działają przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybicznie i przeciwwirusowo (jodła).
 7. Żywa choinka jest ekologiczna

 8. Na szczęście czasy, kiedy żywe choinki po prostu nielegalnie wycinano w lasach, już dawno minęły. Teraz są one hodowane w szkółkach drzew iglastych tak jak nasze https://tuchoinki.pl.

  Choinki z plantacji po kilku latach ścina się, by na ich miejsce posadzić nowe drzewka. Zanim trafią do Twojego domu, pochłaniają dwutlenek węgla, dzięki czemu chronią klimat. Są również środowiskiem życia dla wielu zwierząt, zatrzymują wodę w glebie i zabezpieczają przed powodziami. Po Świętach Bożego Narodzenia żywą choinkę w doniczce możesz przesadzić do ogródka, a żywą choinkę na pniu przeznaczyć na kompost.

  Sztuczna choinka rozkłada się nawet 400 lat, jest praktycznie niemożliwa do utylizacji, a w trakcie produkcji wydziela do atmosfery trujące związki chemiczne. Brzmi kiepsko, prawda?

 9. Oszczędność miejsca

 10. Na koniec argument dla osób praktycznych. Żywa choinka po okresie Świąt Bożego Narodzenia nie będzie zajmowała miejsca w Twoim domu. W zależności od wybranego drzewka i Twoich możliwości przesadź ją do ogródka, oddaj do utylizacji, przeznacz na kompost albo przekaż nadleśnictwu czy ogrodowi zoologicznemu.

  Sztucznej choince potrzebujesz znaleźć miejsce, w którym przechowasz ją do kolejnych świąt, a najlepiej przez następnych kilka lat. Nie w każdym domu znajdzie się na to przestrzeń.

Choinka sztuczna czy żywa — którą wybrać?

Dla nas wybór jest oczywisty. Znasz już 5 zalet posiadania żywej choinki. Wiesz, co możesz zrobić po okresie bożonarodzeniowym z żywą choinką w doniczce, a co z żywą choinką na pniu. Teraz pozostaje tylko wybór konkretnego drzewka, które najbardziej odpowiada Ci pod względem wyglądu i właściwości zdrowotnych.

Zapraszamy do naszej oferty choinek, gdzie z pewnością znajdziesz drzewka odpowiednie w sam raz dla Ciebie.

Call Now Button Call Now Button